Dovolená na Šumavě

Chystáte se na dovolenou? Bydlíte ve velkoměstě a zoufale toužíte po krásné přírodě a čistém ovzduší? Pak zvolte jako svou cílovou destinaci Šumavu. Toto rozsáhlé horské pásmo, která se nachází podél hranic s Německem a Rakouskem v jihozápadních Čechách, nabízí skutečně ty nejlepší podmínky pro ideálně strávenou dovolenou. Také díky své výborné poloze a řídkému osídlení, se jí říká „zelená střecha Evropy.

Lokality, které vábí

Ubytujte se v té nejlepší lokalitě, kterou Šumava představuje. Spadá sem především České Krumlov, jedno z nejmalebnějších měst naší republiky a zároveň světové dědictví UNESCO. Dále pak historické jádro Kašperské hory a Lipno neboli Lipenská přehrada.

Ubytování pro každého

Ubytování na Šumavě můžete sehnat velmi snadno. Šumava je ideální místem pro milovníky pohody, klidu, relaxace a romantiky. Hluboké lesy, krásná zákoutí a malebná přírody, horské pěšiny, které přímo vybízejí pro turistiku. Ano, to je Šumava. Zvolte si ubytování dle svých parametrů. Můžete zvolit hotel, který nabízí vše, co si jen turista žádá. Například velmi oblíbený hotel Barbora, který se nachází v Českém Krumlově. Tento rodinný hotel leží v samém srdci Krumlova a zajistí vám veškerý komfort a servis, turisté se zde cítí jako doma.

Pokud dáváte přednost spíše penzionu, pak se nabízí například Penzion Marie v Českém Krumlově. Tento penzion disponuje také pizzerií a stylovou kavárnou.

Pokud nechcete ani do hotelu, ani do penzionu, můžete zvolit ubytování například v chatičkách či chalupách nebo v apartmánech. Zde najdete recenze hotelů, kde si můžete zjistit více informací.

Výlety a aktivity na Šumavě

Šumava se pyšní především svou nedotčenou panenskou přírodou. Nachází se zde velké množství rašelinných slatí, potůčků, bystřin a hlubokých lesů. Velmi významným prameništěm je pramen řeky Vltavy. Jsou zde také jezera ledovcového typu. Proto je Šumava naprosto ideálním místem pro provozování turistiky a cykloturistiky. Trasy jsou vhodné i pro rodiče s dětmi a není problém vyrazit na pěší túru s kočárkem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply