Chcete být pánem svého času? Jak cestovat do Skandinávie

Máte v plánu projet Skandinávii? Do Švédska, Norska či Finska se můžete dostat buď letecky, nebo „po zemi“ a trajektem. Druhá možnost přitom nutně nemusí znamenat cestu autobusem. Do Skandinávie se můžete vydat i na motorce, osobním autem nebo obytným vozem.

Jaké má toto cestování výhody? V první řadě jste pánem svého času. Nemusíte se řídit podle žádného jízdního řádu, ale plánujete program podle vaší aktuální nálady a možností. Pokud se vám na některém místě líbí, můžete se tam zdržet, záleží jen na vás.

Druhou výhodou může být cena. Jestliže se vám například auto podaří obsadit, vyjde vás cesta pravděpodobně levněji než letadlem, navíc nemusíte řešit žádná omezení, pokud jde o velikost a počet vašich zavazadel.

Na palubě můžete obědvat i nakupovat

Pouze po silnici se ovšem do Skandinávie – pokud nemáte tranzitní vízum do Ruska – nedostanete, takže část cesty strávíte na palubě trajektu. Nemusíte se ale bát, že byste se cestou nudili. Auto nebo motorku necháte zaparkované na určeném místě a sami můžete relaxovat na palubě, dát si drink na baru nebo rovnou oběd v jídelně či restauraci. Na trajektech často najdete i obchody či turistickou informační kancelář, takže si můžete během cesty obstarat chybějící věci nebo informace.

Nejkratší trasa vede z Německa přes Dánsko do Švédska, kromě toho můžete vyzkoušet i dálkovou plavbu trajektem z Litvy, Lotyšska, Estonska nebo Polska.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply