Letenky do Švédska za pár stovek

Jaká země se stále více dostává do popředí, pokud jde o zájem turistů? Je to rozhodně Švédsko. Jedna ze zemí takzvaných severských států, která sousedí s Norskem, a také Finskem, nebo díky unikátnímu mostu také s Dánskem.

V minulosti to byla automobilová, vlaková, ale i autobusová doprava, kterou lidé volili za účelem návštěvy tohoto zajímavého státu. A jak je tomu nyní? Do popředí se dostávají letenky. Proč? je to celkem jasné. Let do této země je:

  • Rychlý
  • Pohodlný
  • Levný

Je to právě cena letenek, která má vliv i na to, proč je tato země tolik populární. Můžeme dokonce říci, necelý výlet může stát okolo několika stovek českých korun. Podívejte se společně s námi na to, kam si zaletět, a také za kolik.

Stockholm jako ideální výchozí bod

První náš tip se zcela pochopitelně týká kulturního, mediálního, ale i politického centra Švédska. Je to město Stockholm, které je samozřejmě i hlavním městem celé země. Jedná se rozhodně o ideální výchozí bod pro každého turistu. I proto jsou letenky Stockholm nabízeny v hojném počtu, a také proto jsou tak levné. Pokud vás zajímají konkrétní ceny, musíme jasně říci, že v minulosti nebyl problém toto město navštívit za méně než 2 500 Kč. A to samozřejmě mluvíme o zpátečním letu. I nyní je možné pořídit letenky za podobné ceny. A to znamená i jistotu, že i s menším rozpočtem můžete vidět hlavní lákadla, jako Palác Drottningholm, unikátní lesní hřbitov a krematorium Skogskyrkogården, historickou oblast Birka, a celou řadu dalších lákavých památek, kterými se celá tato země aktuálně může pyšnit.

Zkuste i další města

Co takhle zamířit třeba na samotný jih této země? Do města, které je také velmi vyhledávaným cílem mnohých turistů? Pokud vás zajímají i jiné letenky do Švédska, než jenom ty spojené s hlavním městem, potom rozhodně zvolte město Malmö. I to je považováno za významnou metropoli celé země, a také za oblíbený cíl turistů. A to primárně pro mnohá lákadla, které třetí největší město v zemi může nabídnout. Jedni se třeba o unikátní stavbu Turning Torso, hrad Malmöhus, dominantní most Oresund či hojně vyhledávanou sochu gryfa. Podobně jako do Stockholmu, i to tohoto města létá řada leteckých společností, a to za ceny velmi příznivé. Je to dáno i samotnou polohou města – tedy na jihu země.

Jste mladí? Navštivte studentské město Göteborg

Pokud bychom měli ve Švédsku najít město, kde je velká koncentrace mladých lidí, bude to bezesporu Göteborg. To proto, že na místních větších i menších univerzitách zde studuje více než 60 000 studentů. Nejenom místních, ale také těch zahraničních. Pokud se mezi ně řadíte, v tomto městě se zaručeně nebudete nudit. I sem si samozřejmě můžete zaletět, a to poměrně jednoduše. Správnou letenku za tu nejlepší cenu si lze najít na webu www.letenkyzababku.eu. Jak už celkem dobře napovídá jeho název, specializuje se na vyhledání letů za nejlepší ceny. A jakmile se ocitnete v cíli vaší cesty, můžete vyrazit vstříc místům, jako třeba:

  • Avenyn
  • Přístavní čtvrť
  • Hamnkanalen

Létá se po celý rok

I když je Švédsko severskou zemí, neznamená to, že byste byli při svých cestách jakkoliv omezováni. Letecké společnosti nabízejí levné pravidelné linky doslova po celý rok. I to je důvod, proč můžete vyrazit kdykoliv a poznat tak nejenom místní vyhlášenou zimu, ale můžete poznat třeba zajímavé léto. K tomu stačí udělat jediné. Sednout si k počítači a využít vyhledávače letenek. Zadat hlavní parametry vašeho letu, podívat se na jednotlivé možnosti a z nich vybrat tu, která bude cenově nejdostupnější. Tu, u které budete mít jistotu, že budete moci tuto zemi navštívit třeba i za několik set korun. A to s cílem přímo v tom městě, které budete chtít navštívit jako úplně první.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply