Konec propocenému létu! Vyrážíme na sever

Pokud máte pocit, že nejste typ, který se rád celé léto válí u moře a je mu horko už jen při podobné myšlence, jste na správné adrese. Přinášíme několik doporučení, kde se vydat, pokud se rozhodnete cestovat na sever, konkrétně do Skandinávie. Těšit se tam můžete na nezvyklou flóru, faunu, či polární záři. Tak sbalte letenky, cestovní pojištění, mapu a hurá na sever!

Norsko – Bergen a Fjordy

Bergen

Druhé největší město v Norsku a jedno z těch nejhezčích v celé Evropě. Město je zapsáno na seznamu památek UNESCO kvůli barevným dřevěným domům a nábřeží. Ani o pamětihodnosti tu rozhodně není nouze. Rozhodně zde navštivte rybí trh!

Fjordy

Fjord je pozůstatek po ledovcové činnosti . Jedná se o dlouhý a úzký mořský záliv, který vzniká v hornatých oblastech v blízkosti moří a oceánů vlivem tlaků postupujících ledovců. A norské fjordy jsou obrovským lákadlem pro turisty. Nejznámější je Geirangerfjord, Spolu s Geirangerfjordem je druhý na seznamu UNESCO Nærøyfjord. Nejdelší a nejhlubší norský fjord je zase Sognefjord. Jejich návštěvu rozhodně doporučujeme.

Švédsko – Národní par Abisko

Jeden z nejstarších národních parků Evropy leží 200 kilometrů severně od polárního kruhu. I přes tuto polohu je turisticky velmi dostupný a nachází se zde i hotely, kempy a informační centrum. Park je tvořen údolím Abiskodalen pokrytým květnatými loukami. Doporučujeme se vydat k vodopádům Kårsa.

Finsko – Helsinki

Helsinkám vévodí luteránská katedrála a nachází se zde spousta secesních staveb. Řadu prominentních staveb v Helsinkách projektoval slavný architekt Alvar Aalto, například sportovní halu Finlandia. Krásnou moderní stavbou je tzv. Skalní kostel (Temppeliaukio). Při návštěvě Helsinek byste neměli opomenout výlet na pevnost Suomenlinna, rozkládající se na osmi ostrovech před helsinským přístavem.

Island – Rejkjavík

Nejsevernějšího hlavní města na světě, kde můžete vyzkoušet velkou spoustu outdoorových aktivit. Můžete se vydat na dlouhé túry po mnoha geotermálních pramenech nebo luxusních lázních. Pokud se rozhodnete vydat na túru, doporučujeme zřídit si pro jistoto připojištění. Kultura Reykjavíku také zahrnuje moderní hudební a uměleckou scénu, dobré jídlo a notoricky známý noční život.

Láká vás jížní Amerika. Dovolená tam je přijemná určitě se zřiďte cestovní pojištění do zahraničí na jihu se určitě vyplatí a máte jistotu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply