Konec propocenému létu! Vyrážíme na sever

Pokud máte pocit, že nejste typ, který se rád celé léto válí u moře a je mu horko už jen při podobné myšlence, jste na správné adrese. Přinášíme několik doporučení, kde se vydat, pokud se rozhodnete cestovat na sever, konkrétně do Skandinávie. Těšit se tam můžete na nezvyklou flóru, faunu, či polární záři. Tak sbalte letenky, cestovní pojištění, mapu a hurá na sever!

Norsko – Bergen a Fjordy

Bergen

Druhé největší město v Norsku a jedno z těch nejhezčích v celé Evropě. Město je zapsáno na seznamu památek UNESCO kvůli barevným dřevěným domům a nábřeží. Ani o pamětihodnosti tu rozhodně není nouze. Rozhodně zde navštivte rybí trh!

Fjordy

Fjord je pozůstatek po ledovcové činnosti . Jedná se o dlouhý a úzký mořský záliv, který vzniká v hornatých oblastech v blízkosti moří a oceánů vlivem tlaků postupujících ledovců. A norské fjordy jsou obrovským lákadlem pro turisty. Nejznámější je Geirangerfjord, Spolu s Geirangerfjordem je druhý na seznamu UNESCO Nærøyfjord. Nejdelší a nejhlubší norský fjord je zase Sognefjord. Jejich návštěvu rozhodně doporučujeme.

Švédsko – Národní par Abisko

Jeden z nejstarších národních parků Evropy leží 200 kilometrů severně od polárního kruhu. I přes tuto polohu je turisticky velmi dostupný a nachází se zde i hotely, kempy a informační centrum. Park je tvořen údolím Abiskodalen pokrytým květnatými loukami. Doporučujeme se vydat k vodopádům Kårsa.

Finsko – Helsinki

Helsinkám vévodí luteránská katedrála a nachází se zde spousta secesních staveb. Řadu prominentních staveb v Helsinkách projektoval slavný architekt Alvar Aalto, například sportovní halu Finlandia. Krásnou moderní stavbou je tzv. Skalní kostel (Temppeliaukio). Při návštěvě Helsinek byste neměli opomenout výlet na pevnost Suomenlinna, rozkládající se na osmi ostrovech před helsinským přístavem.

Island – Rejkjavík

Nejsevernějšího hlavní města na světě, kde můžete vyzkoušet velkou spoustu outdoorových aktivit. Můžete se vydat na dlouhé túry po mnoha geotermálních pramenech nebo luxusních lázních. Pokud se rozhodnete vydat na túru, doporučujeme zřídit si pro jistoto připojištění. Kultura Reykjavíku také zahrnuje moderní hudební a uměleckou scénu, dobré jídlo a notoricky známý noční život.

Láká vás jížní Amerika. Dovolená tam je přijemná určitě se zřiďte cestovní pojištění do zahraničí na jihu se určitě vyplatí a máte jistotu.

Pohodlné zaslání balíku do Švédska za bezkonkurenční cenu

Jestliže je váš potomek na zahraničním pobytu Erasmus ve Švédsku, jistě jste již řešili, jakým způsobem a co nejlevněji mu poslat balík s oblečením a několika dalšími drobnostmi. Možností se nabízí více za různých podmínek. Levnou službu zaslání balíku do zahraničí jistě uvítají i internetové obchody, které odesílají balíky svým zákazníkům v rámci Evropské unie. Pojďme se společně podívat, jaké možnosti přepravy balíků za hranice České republiky vůbec existují.

Balík do Švédska levně a spolehlivě

Poslat balík do Švédska můžete prostřednictvím běžných přepravců, z nichž každý je různě drahý. Chcete-li ale to nejpohodlnější a nejflexibilnější odeslání malých i velkých zásilek, pak vyzkoušejte zásilkovou službu Balikdozahranici.cz. Není pro ni problém expresní balík nebo důležité dokumenty doručit do 24 hodin, a to díky ověřenému logistickému partnerovi – společnosti UPS. Standardní balíky doručuje obvykle v rozmezí tří až pěti dnů, přičemž doručovací doba se liší dle poštovního směrovacího čísla adresáta ve Švédsku.

Hlavní výhody zásilkové služby

Zásilková služba Balikdozahranici.cz nabízí bezkonkurenční cenu doručení balíku do Švédska, který vyzvedne na adrese odesílatele. Jedná se o komfortní službu, kde se odesílatel nemusí o nic starat. V jeho povinnostech bude pouze balík dobře a správně zabalit a označit ho adresou doručení. Zásilková služba dbá na kvalitu a zároveň i maximální bezpečnost přepravy balíků.

Pro koho je Balikdozahranici.cz nejvhodnější?

Určit, pro koho se hodí zásilková služba Balikdozahranici.cz, je velmi jednoduchá. Pro každého, kdo často posílá balíky do Švédska i do jiných zemí v rámci EU. Určitě ji využijí internetové obchody, veřejné instituce nebo firmy. Z doručování nejsou vyjmuty ani soukromé osoby, pro něž je tato služba obzvláště výhodná díky nízké ceně za přepravu.

 

Doručte květiny do Švédska za slušnou cenu

Dnes je naprosto běžné mít známé v jiné části Evropy, nebo dokonce na druhé straně planety. Lidé se stěhují, jezdí studovat do zahraničí, seznamují se s cizinci online nebo na dovolených. Máte někoho takového, komu byste chtěli udělat radost, ve Švédsku? Je-li to žena, pošlete květinu!

Květinou uděláte radost každé ženě. Potěší jako dárek k narozeninám, svátku, výročí i jen tak. Ono není vůbec na škodu, když občas někoho potěšíte bezdůvodně. Dobrý pocit z toho budete mít i vy. Navíc je dost pravděpodobné, že se vám tato laskavost brzy vrátí.

Doručit květiny do Švédska není nereálné

Běží vám hlavou, že darovat květinu ženě, která bydlí v ČR, by nebyl žádný problém, ale takhle daleko do zahraničí je to trochu oříšek? Ničeho nebojte, dnes je možné skoro všechno. A majlant vás to stát nebude. Doručení květin do Švédska nabízí například La Flora. Všechno funguje tak snadno, jako kdybyste posílali kytici v rámci ČR. Vyberete si online, zaplatíte kartou, přidáte veškeré údaje o adresátce, můžete dopsat i vlastní vzkaz. A pak už se o vše postarají za vás.

Jak květiny přežijí cestu?

Do Švédska to není úplně blízko, první otázka tedy je, jak květina tuto dlouhou cestu přežije.
Buďte si jistí, že kytice dorazí čerstvá, perfektně upravená a svěží. Je jedno, zda pošlete zásilku do Stockholmu, Kiruny nebo na jih do městečka Malmö. Odpovědí totiž je, že kytice tuto dlouhou cestu vůbec neabsolvuje.

Díky celosvětové síti partnerů, květinu dle vašeho výběru připraví květinářství, které je místu doručení nejblíže.  Toto řešení šetří nejen čas a náklady, ale díky minimální vzdálenosti nutné přepravy, šetří i přírodu.

Tahle radost vás finančně nezruinuje

Ceny doručení květin do Švédska jsou samozřejmě vyšší, než když posíláte zásilku v rámci naší republiky. Částky však nejsou tak vysoké, aby vás finančně zruinovaly. Udělat radost druhým je krásné, tak ji udělejte i vy. Ať už máte ve Švédsku přítelkyni, kamarádku, maminku, babičku či jakoukoliv jinou pro vás důležitou ženu. Květiny od českého známého ji jistě potěší.

 

Letenky do Švédska za pár stovek

Jaká země se stále více dostává do popředí, pokud jde o zájem turistů? Je to rozhodně Švédsko. Jedna ze zemí takzvaných severských států, která sousedí s Norskem, a také Finskem, nebo díky unikátnímu mostu také s Dánskem.

V minulosti to byla automobilová, vlaková, ale i autobusová doprava, kterou lidé volili za účelem návštěvy tohoto zajímavého státu. A jak je tomu nyní? Do popředí se dostávají letenky. Proč? je to celkem jasné. Let do této země je:

 • Rychlý
 • Pohodlný
 • Levný

Je to právě cena letenek, která má vliv i na to, proč je tato země tolik populární. Můžeme dokonce říci, necelý výlet může stát okolo několika stovek českých korun. Podívejte se společně s námi na to, kam si zaletět, a také za kolik.

Stockholm jako ideální výchozí bod

První náš tip se zcela pochopitelně týká kulturního, mediálního, ale i politického centra Švédska. Je to město Stockholm, které je samozřejmě i hlavním městem celé země. Jedná se rozhodně o ideální výchozí bod pro každého turistu. I proto jsou letenky Stockholm nabízeny v hojném počtu, a také proto jsou tak levné. Pokud vás zajímají konkrétní ceny, musíme jasně říci, že v minulosti nebyl problém toto město navštívit za méně než 2 500 Kč. A to samozřejmě mluvíme o zpátečním letu. I nyní je možné pořídit letenky za podobné ceny. A to znamená i jistotu, že i s menším rozpočtem můžete vidět hlavní lákadla, jako Palác Drottningholm, unikátní lesní hřbitov a krematorium Skogskyrkogården, historickou oblast Birka, a celou řadu dalších lákavých památek, kterými se celá tato země aktuálně může pyšnit.

Zkuste i další města

Co takhle zamířit třeba na samotný jih této země? Do města, které je také velmi vyhledávaným cílem mnohých turistů? Pokud vás zajímají i jiné letenky do Švédska, než jenom ty spojené s hlavním městem, potom rozhodně zvolte město Malmö. I to je považováno za významnou metropoli celé země, a také za oblíbený cíl turistů. A to primárně pro mnohá lákadla, které třetí největší město v zemi může nabídnout. Jedni se třeba o unikátní stavbu Turning Torso, hrad Malmöhus, dominantní most Oresund či hojně vyhledávanou sochu gryfa. Podobně jako do Stockholmu, i to tohoto města létá řada leteckých společností, a to za ceny velmi příznivé. Je to dáno i samotnou polohou města – tedy na jihu země.

Jste mladí? Navštivte studentské město Göteborg

Pokud bychom měli ve Švédsku najít město, kde je velká koncentrace mladých lidí, bude to bezesporu Göteborg. To proto, že na místních větších i menších univerzitách zde studuje více než 60 000 studentů. Nejenom místních, ale také těch zahraničních. Pokud se mezi ně řadíte, v tomto městě se zaručeně nebudete nudit. I sem si samozřejmě můžete zaletět, a to poměrně jednoduše. Správnou letenku za tu nejlepší cenu si lze najít na webu www.letenkyzababku.eu. Jak už celkem dobře napovídá jeho název, specializuje se na vyhledání letů za nejlepší ceny. A jakmile se ocitnete v cíli vaší cesty, můžete vyrazit vstříc místům, jako třeba:

 • Avenyn
 • Přístavní čtvrť
 • Hamnkanalen

Létá se po celý rok

I když je Švédsko severskou zemí, neznamená to, že byste byli při svých cestách jakkoliv omezováni. Letecké společnosti nabízejí levné pravidelné linky doslova po celý rok. I to je důvod, proč můžete vyrazit kdykoliv a poznat tak nejenom místní vyhlášenou zimu, ale můžete poznat třeba zajímavé léto. K tomu stačí udělat jediné. Sednout si k počítači a využít vyhledávače letenek. Zadat hlavní parametry vašeho letu, podívat se na jednotlivé možnosti a z nich vybrat tu, která bude cenově nejdostupnější. Tu, u které budete mít jistotu, že budete moci tuto zemi navštívit třeba i za několik set korun. A to s cílem přímo v tom městě, které budete chtít navštívit jako úplně první.

 

Chcete být pánem svého času? Jak cestovat do Skandinávie

Máte v plánu projet Skandinávii? Do Švédska, Norska či Finska se můžete dostat buď letecky, nebo „po zemi“ a trajektem. Druhá možnost přitom nutně nemusí znamenat cestu autobusem. Do Skandinávie se můžete vydat i na motorce, osobním autem nebo obytným vozem.

Jaké má toto cestování výhody? V první řadě jste pánem svého času. Nemusíte se řídit podle žádného jízdního řádu, ale plánujete program podle vaší aktuální nálady a možností. Pokud se vám na některém místě líbí, můžete se tam zdržet, záleží jen na vás.

Druhou výhodou může být cena. Jestliže se vám například auto podaří obsadit, vyjde vás cesta pravděpodobně levněji než letadlem, navíc nemusíte řešit žádná omezení, pokud jde o velikost a počet vašich zavazadel.

Na palubě můžete obědvat i nakupovat

Pouze po silnici se ovšem do Skandinávie – pokud nemáte tranzitní vízum do Ruska – nedostanete, takže část cesty strávíte na palubě trajektu. Nemusíte se ale bát, že byste se cestou nudili. Auto nebo motorku necháte zaparkované na určeném místě a sami můžete relaxovat na palubě, dát si drink na baru nebo rovnou oběd v jídelně či restauraci. Na trajektech často najdete i obchody či turistickou informační kancelář, takže si můžete během cesty obstarat chybějící věci nebo informace.

Nejkratší trasa vede z Německa přes Dánsko do Švédska, kromě toho můžete vyzkoušet i dálkovou plavbu trajektem z Litvy, Lotyšska, Estonska nebo Polska.

Co nejrychlejší doručení zásilky

Expresní přeprava je pro Vás optimální službou tehdy, když si nemůžete dovolit čekat. Potřebuje Vaše firma doručit balík co nejrychleji? V tom případě se rozhodně nespoléhejte na klasické spediční služby, ale využijte raději tuto speciální variantu, která Vám může garantovat to, že Váš balík bude doručen co nejrychleji. V případě expresní přepravy je rychlost požadavkem číslo jedna.

Expresní přeprava funguje tak, že dojde k upřednostnění Vašich balíků, které se tím pádem dostanou na místo určení o poznání rychleji. Určitě Vám je tedy jasné, že ceny budou v tomto případě o něco vyšší. Naštěstí se nejedná o žádné velké cenové rozdíly, proto pokud spěcháte, tak o využití těchto služeb dlouho nepřemýšlejte, zkrátka je využijte, vyplatí se Vám to. Skvělá je i dálniční známka Rakousko.

Letecky nebo lodí?

Pokud budou Vaše balíky směřovat do jiného města České republiky nebo do různých evropských metropolí, tak bude přeprava realizována pomocí kamionů. Co když se ale bude adresát nacházet někde dál, třeba na druhé straně světa? V takovéto situaci nepřipadají kamiony samozřejmě vůbec v úvahu, musíte využít buď leteckou, nebo lodní přepravu. Pokud jde ale o rychlost, tak je samozřejmé, že letecká přeprava Vám toho může nabídnout o mnoho více. V případě lodní přepravy se rozhodně o expresním doručení hovořit nedá, poněvadž doprava tímto způsobem trvá asi dvacet až třicet dní.

Letecká přeprava je v případě expresu tedy jasnou volbou. Jaké jsou všechny její výhody?

 • Možnost odesílat kamkoliv po světě (spolupráce s mnoha světovými letišti)
 • Příznivé ceny, které jsou dostupné všem firmám a společnostem
 • Rychlé doručení, které nebude trvat déle, než několik pracovních dní

Expresní přeprava v podání společnosti Emons je vždycky dobrou volbou. Využijte dané služby i Vy a zajistěte si tím, že balík bude doručen co nejdříve.

Rychlá a přesná doprava pro všechny

Pod pojmem expresní přeprava zásilek si zcela jistě všichni představí profesionalitu, preciznost a přesnost. Přesně tyto předpoklady by měla splňovat každá spediční společnost, která má na starost zprostředkování přeprav zásilek. Cargo International, spediční společnost nabízející transportní služby jak pro soukromé osoby, tak pro firmy, dokáže zprostředkovat transport zásilek po celé ČR. Nejde však o transport ledajaký, neboť při vedení spediční společností Cargo International bude i na první pohled obyčejná balíková služba něčím lepším, než jen příležitostí, jak ušetřit čas či peníze. Nejenom, že Cargo International nabízí v základu vše, co by měla klasická spediční společnost nabízet, ale také je možné využít hned několik nadstandardních služeb či funkcí, které zajišťování transportu udělají ještě jednodušším a příjemnějším.

Šetřete čas i peníze

Mít přehled o tom, kolik bude zajištění transportu stát, se hodí naprosto vždy. Ocení to nejenom firmy, které budou moci s podobnými cenami počítat i do budoucna, ale své z toho vytěží i soukromé osoby, které naopak chtějí mít již předem jasno, na kolik přeprava balíku může přijít. Cargo International však ví, že klientům nestačí jen tohle. Proto je možné využít i online sledování zásilky, které je přesné a dá Vám vždy spolehlivě vědět, kde a v jakém stavu se Vaše zásilka nachází. Všechny tyto dílčí služby dělají z transportu pod vedením společnosti Cargo International příjemnou záležitost, která zajisté potěší všechny zájemce o precizní a spolehlivé přepravní služby.

Stačí zabalit a vyčkat na vyzvednutí

Spediční společnost je tu pro to, aby Vám šetřila hlavně čas. Z toho důvodu je expedice zásilky z Vaší strany nadmíru jednoduchá a časově nenáročná. Stačí se řídit následujícími kroky:

 • Objednat přepravu online
 • Vytisknout přepravní list
 • Zabalit zásilku
 • Nalepit přepravní list na zabalenou zásilku
 • Vyčkat na příjezd přepravního partnera

Pokud se budete řídit výše zmíněnými kroky, nic nebude bránit tomu, aby Vaše zásilka byla přepravena bezpečně, rychle a spolehlivě.

 

Důležité informace o cestovním pojištění do Švédska

Švédsko je skvostná severská země, která uspokojí každého náročného cestovatele. Uvidíte zde prastaré Vikingské památky, divokou horskou přírodu i skvostná jezera v několika národních parcích. Jestliže patříte mezi turistické nadšence a drsnější severské počasí pro vás není překážkou, vyrazte právě sem. Kromě funkčního oblečení si s sebou na cesty přibalte řádnou cestovní pojistku. Proč je důležitá?

Nepleťte si ho s modrou

Mezi cestovateli koluje jeden nebezpečný mýtus: Říká se, že je možné po státech Evropské unie (Švédsko je členským státem) cestovat pouze s modrou kartičkou od zdravotní pojišťovny. Nevěřte tomu. Moderní kartička je důkazem, že si platíte zdravotní pojištění, ovšem nefunguje jako cestovní pojistka. Modrá kartička je garancí, že se vám dostane nezbytné lékařské péče pouze v zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů. Vše ostatní – například operaci, transport do i z nemocnice a další si budete muset hradit z vlastní kapsy. Více se o rizicích cestování „na modrou kartu“ dozvíte zde.

svedsko.org_online_ergo_cz_01

 

Pojištění nestojí moc!

Cestovní pojištění vás kryje ve všech případech –  pojišťovna za vás uhradí nejen ošetření, ale také transport do nemocnice i zpět do ČR aj. Důležité je, aby cestovní pojištění do Švédska zahrnovalo všechny aktivity, kterým se budete věnovat. Pro turistiku okolo jezer či v místních horách, stačí klasické cestovní pojištění. Pokud se ale vydáte například na ferraty, měli byste se připojistit, jedná se o rizikový sport. Krýt byste se měli také pomocí úrazového pojištění, které jen zřídka kdy bývá součástí cestovní pojistky. Než ho uzavřete, přečtěte si VPP pro cestovní pojištění. Je zodpovědnější si zařídit také pojištění odpovědnosti a v případě cesty letadlem se vyplatí i pojištění zavazadel.

svedsko.org_online_ergo_cz_02

 

Za nejvýhodnější cenu

Pokud nechcete za pojistku platit moc, sjednejte si toto výhodné cestovní pojištění online. Smlouvu uzavřete během několik minut, platná je od druhého dne.

 

Sdílené ubytování je vhodné pro všechny, kteří jedou od Anglie poprvé

Hledáte dlouhodobé ubytování v Londýně nebo kdekoliv jinde v Anglii? Vyzkoušejte takzvané sdílené bydlení. To je vhodné pro všechny, kteří chtějí ušetřit a zároveň mít místo, kde se budou cítit jako doma, jedou do Anglie poprvé a mají strach, že tu nikoho nebudou znát.

Jak napovídá název, o sdílené ubytování se budete s někým dělit. Nemusíte se ale bát – pokud nejedete do Anglie za prací společně s kamarády, tak není problém získat samostatný pokoj. O kuchyň i sociální zařízení se budete v domku či bytě dělit s dalšími spolubydlícími, ale máte tak možnost poznat další lidi. Ti vám mohou zvláště v prvních dnech v novém prostředí poradit, stejně tak s nimi můžete trávit volný čas.

Žádné poplatky navíc

Výhodou sdíleného ubytování v Anglii je i jeho finanční dostupnost. Například samostatný pokoj v Londýně lze sehnat i za méně než 90 liber týdně. Součástí této ceny přitom není jen nájem, ale i veškeré poplatky za energie či vodu, stejně tak místní daně.

V neposlední řadě se během prvních dnů nemusíte starat o zařizování vašeho bydlení, protože vše podstatné tu už zpravidla najdete – nábytek, pračku, ledničku, ale třeba i peřinu i nádobí. Po příjezdu do Anglie tak ušetříte spoustu času. To obzvlášť v případě, že tu zároveň nastupujete do nové práce, jistě oceníte.

Dovolená na Šumavě

Chystáte se na dovolenou? Bydlíte ve velkoměstě a zoufale toužíte po krásné přírodě a čistém ovzduší? Pak zvolte jako svou cílovou destinaci Šumavu. Toto rozsáhlé horské pásmo, která se nachází podél hranic s Německem a Rakouskem v jihozápadních Čechách, nabízí skutečně ty nejlepší podmínky pro ideálně strávenou dovolenou. Také díky své výborné poloze a řídkému osídlení, se jí říká „zelená střecha Evropy.

Lokality, které vábí

Ubytujte se v té nejlepší lokalitě, kterou Šumava představuje. Spadá sem především České Krumlov, jedno z nejmalebnějších měst naší republiky a zároveň světové dědictví UNESCO. Dále pak historické jádro Kašperské hory a Lipno neboli Lipenská přehrada.

Ubytování pro každého

Ubytování na Šumavě můžete sehnat velmi snadno. Šumava je ideální místem pro milovníky pohody, klidu, relaxace a romantiky. Hluboké lesy, krásná zákoutí a malebná přírody, horské pěšiny, které přímo vybízejí pro turistiku. Ano, to je Šumava. Zvolte si ubytování dle svých parametrů. Můžete zvolit hotel, který nabízí vše, co si jen turista žádá. Například velmi oblíbený hotel Barbora, který se nachází v Českém Krumlově. Tento rodinný hotel leží v samém srdci Krumlova a zajistí vám veškerý komfort a servis, turisté se zde cítí jako doma.

Pokud dáváte přednost spíše penzionu, pak se nabízí například Penzion Marie v Českém Krumlově. Tento penzion disponuje také pizzerií a stylovou kavárnou.

Pokud nechcete ani do hotelu, ani do penzionu, můžete zvolit ubytování například v chatičkách či chalupách nebo v apartmánech. Zde najdete recenze hotelů, kde si můžete zjistit více informací.

Výlety a aktivity na Šumavě

Šumava se pyšní především svou nedotčenou panenskou přírodou. Nachází se zde velké množství rašelinných slatí, potůčků, bystřin a hlubokých lesů. Velmi významným prameništěm je pramen řeky Vltavy. Jsou zde také jezera ledovcového typu. Proto je Šumava naprosto ideálním místem pro provozování turistiky a cykloturistiky. Trasy jsou vhodné i pro rodiče s dětmi a není problém vyrazit na pěší túru s kočárkem.

Levné letenky do Švédska za 12 korun!

Na malý výlet do Švédska můžete letět již za 12 korun! Ano, u letecké společnosti Ryanair nyní koupíte jednosměrnou letenku do Švédska, na letiště Stockholm Skavsta za cca šest korun. Letenky jsou s odletem z polských letišť v Krakově a Varšavě (Modlin). Zpáteční letenka vás bude stát je dva zloté (cca 12 Kč) a pokud zaplatíte kartou Mastercard prepaid, je to i cena koečná, včetně poplatku za platbu. K dispozici jsou zářijové a říjnové termíny, letět můžete například v pátek 12. října z Varšavy do Stockholmu a vrátit se zpět v pondělí 15. října. Mrkrněte se na slevy na letenky.

Pokračování »

Zářijové letenky do Stockholmu za pár stovek

V druhé polovině září můžete letět velmi levně na krátký výlet do švédského hlavního města. Letenky z polských Katowic do Stockholmu pořídíte již za 380 korun. Cena je za zpáteční letenky včetně poplatků a včetně poplaku za platbu bankovním převodem. Této ceny docílíte při letu do Stockholmu v sobotu 222. září a při návratu v úterý 25. září. Při cestě v okolních dnech je cena letenek jen o málo vyšší. Letenky zakoupíte u letecké společnosti Wizz Air.