Důležité informace o cestovním pojištění do Švédska

Švédsko je skvostná severská země, která uspokojí každého náročného cestovatele. Uvidíte zde prastaré Vikingské památky, divokou horskou přírodu i skvostná jezera v několika národních parcích. Jestliže patříte mezi turistické nadšence a drsnější severské počasí pro vás není překážkou, vyrazte právě sem. Kromě funkčního oblečení si s sebou na cesty přibalte řádnou cestovní pojistku. Proč je důležitá?

Nepleťte si ho s modrou

Mezi cestovateli koluje jeden nebezpečný mýtus: Říká se, že je možné po státech Evropské unie (Švédsko je členským státem) cestovat pouze s modrou kartičkou od zdravotní pojišťovny. Nevěřte tomu. Moderní kartička je důkazem, že si platíte zdravotní pojištění, ovšem nefunguje jako cestovní pojistka. Modrá kartička je garancí, že se vám dostane nezbytné lékařské péče pouze v zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů. Vše ostatní – například operaci, transport do i z nemocnice a další si budete muset hradit z vlastní kapsy. Více se o rizicích cestování „na modrou kartu“ dozvíte zde.

svedsko.org_online_ergo_cz_01

 

Pojištění nestojí moc!

Cestovní pojištění vás kryje ve všech případech –  pojišťovna za vás uhradí nejen ošetření, ale také transport do nemocnice i zpět do ČR aj. Důležité je, aby cestovní pojištění do Švédska zahrnovalo všechny aktivity, kterým se budete věnovat. Pro turistiku okolo jezer či v místních horách, stačí klasické cestovní pojištění. Pokud se ale vydáte například na ferraty, měli byste se připojistit, jedná se o rizikový sport. Krýt byste se měli také pomocí úrazového pojištění, které jen zřídka kdy bývá součástí cestovní pojistky. Než ho uzavřete, přečtěte si VPP pro cestovní pojištění. Je zodpovědnější si zařídit také pojištění odpovědnosti a v případě cesty letadlem se vyplatí i pojištění zavazadel.

svedsko.org_online_ergo_cz_02

 

Za nejvýhodnější cenu

Pokud nechcete za pojistku platit moc, sjednejte si toto výhodné cestovní pojištění online. Smlouvu uzavřete během několik minut, platná je od druhého dne.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply